Se VM-kvartfinalen Norge-England på storskjerm i Lystlunden

Lørdag fra klokka 21 inviterer Horten kommune og lokale idrettslag til gratis folkefest på Lystlunden stadion. VM-kvartfinalen mellom Norge og England vises på en 28 kvadratmeter stor skjerm utendørs.

Storskjermen settes opp på langsiden foran mediasenteret. Du kan sitte på hovedtribunen eller ute på kunstgressmatta - ta gjerne med teppe, sitteunderlag eller campingstol. Bruker du campingstol, må stolbeina være uten skarpe kanter, av hensyn til kunstgresset.

Lokale idrettslag jobber med å få på plass kioskutsalg av is, pølser og brus.

Arrangementet er et familiearrangement, og det er ikke tillatt med røyking, rus eller alkohol.

– Vi fikk bekreftelse på leie av storskjerm så sent som onsdag formiddag, så det har vært hektisk planlegging og rigging. Men vi synes det er veldig hyggelig å kunne bruke Lystlunden stadion til et arrangement av denne typen, og vi håper folk benytter sjansen til å komme sammen og lage folkefest på lørdag, sier park- og idrettssjef Sven-Erik Petersen.

Han regner med god plass til alle:

– Det er god plass i Lystlunden, og vi bør kunne ta imot mellom 2 000 og 3 000 mennesker. Men hvor mange som faktisk kommer, er vanskelig å spå.

Ordføreren har vært sentral i planleggingen og har fått med seg alle de politiske gruppelederne på å finansiere leie av storskjermen og gjennomføringen av arrangementet.

– Dette er akkurat det Lystlunden er til for - å samle hele Horten. At Norge spiller VM-kvartfinale er en begivenhet vi skal oppleve sammen, og jeg er glad for at et samlet politisk miljø stilte seg bak dette på rekordtid. Jeg håper å se fulle tribuner lørdag, sier ordfører Christina.

Praktisk informasjon

  • Sted: Lystlunden stadion
  • Tid: Lørdag 11. juli, klokka 21. Kampen starter klokka 23.
  • Gratis inngang
  • Kiosksalg av is, pølser og brus
  • Rusfritt familiearrangement - det vil ikke være salg av alkohol på området, medbrakt alkohol er heller ikke tillatt. Området er røykfritt.
  • Tilgjengelighet: Det er tilskuerplasser for rullestolbrukere på hovedtribunen. Ta kontakt med en av vaktene i gul vest, så får du hjelp til å finne plass.

Se også facebook-arrangementet “Folkefest i Lystlunden: Norge-England på storskjerm ⚽”